Centrala

Home | Centrala

Praca w siedzibie głównej Answear

Chcesz trafić do naszego centrum dowodzenia i sprawdzić się w jednym z obszarów e-commerce? Nasze biuro mieści się w nowoczesnym biurowcu w centrum Krakowa przy Alei Pokoju 18, dobrze połączonym komunikacyjnie z każdym zakątkiem miasta. Na pracowników czekają przestronne i nasłonecznione pokoje, liczne sale konferencyjne oraz chill roomy zlokalizowane na każdym piętrze. W centrali pracuje ponad 200 osób - głównie Kupcy, Specjaliści ds. Marketingu i e-Commerce, Graficy czy Developerzy. Znajduje się tutaj także nasz Dział Finansowo-Księgowy oraz Biuro Obsługi Klienta. W centrali pracują osoby różnych narodowości – to właśnie z tego miejsca obsługujemy nasze wszystkie rynki.

W jakich obszarach możesz rozwijać swoją karierę?

ZAKUPY – kupcy i ich asystenci odpowiadają za współpracę z dostawcami z całego świata. Do ich zadań należy dobór asortymentu, negocjacje kontraktów handlowych, monitorowanie i analiza sprzedaży. Oprócz pracy w biurze czekają na nich także liczne podróże służbowe i wizyty na targach mody.

KOLEKCJA ANSWEAR.LAB – projektanci, konstruktorzy, product managerowie oraz kupcy czuwają nad naszą marką własną. To tutaj powstają limitowane kolekcje ubrań i akcesoriów marki answear.LAB, dogrywane są kontrakty z producentami, dostawcami i podwykonawcami.

MARKETING – czuwa nad tym, aby było o nas głośno zarówno w świecie online, jak i offline! Zespół marketingowców tworzą osoby odpowiedzialne za nasz wizerunek na wszystkich rynkach, specjaliści SEO, reklamy internetowej, social mediów oraz znawcy performance marketingu.

GRAFIKA – mistrzowie zabawy typografią i kolorem, którzy dbają o wizualną oprawę naszego e-sklepu. To właśnie oni odpowiadają za banery widoczne na stronie, animacje, kreacje reklamowe i grafiki umieszczone na wszystkich kanałach answear.com.

SPRZEDAŻ – tworzenie bieżących kampanii sprzedażowych na wszystkich rynkach, dobór produktów widocznych na stronie, ustalanie cen i promocji to domena naszych wybitnych specjalistów zajmujących się sprzedażą.

ANALIZY I PLANOWANIE - osoby zajmujące się tymi zagadnieniami statystyki mają w małym palcu. Potrafią też przedstawić naszą firmę wyłącznie w liczbach. Trzymają rękę na pulsie, aby na podstawie dostępnych danych tworzyć plany na przyszłość i reagować na zmiany.

OBSŁUGA KLIENTA – specjaliści z tego działu codziennie kontaktują się z setkami klientów ze wszystkich krajów, w których jesteśmy obecni, aby pomóc rozwiązać im ich problemy. Odpowiadamy na pytania dotyczące konkretnych produktów, zamówień czy zwrotów i reklamacji zarówno drogą telefoniczną, jak i mailową czy za pośrednictwem naszych social mediów.

IT - w tym obszarze działają informatyczni eksperci: developerzy i programiści, znawcy aplikacji mobilnych, a także wszystkich zagadnień związanych z obsługą sieci, bezpieczeństwa danych czy urządzeń technicznych.

Dział HR - wspiera funkcjonowanie firmy ułatwiając menedżerom realizację zadań związanych z zarządzaniem ludźmi - w szczególności w tworzeniu kompetentnych i zmotywowanych zespołów. HR dba o dostępność dla pracowników szerokiego wachlarza benefitów, zapewnia wparcie w procesach rekrutacji i onboardingu, a także wdraża działania pomagające rozwijać kompetencje pracowników i zwiększać ich motywację do pracy.

KADRY I PŁACE – osoby, które wiedzą wszystko o każdym naszym pracowniku. Zarządzają dokumentami kadrowo-płacowymi, zajmują się rozliczaniem czasu pracy, naliczaniem wynagrodzeń, sporządzaniem umów cywilnoprawnych oraz tworzeniem raportów i sprawozdań.

FINANSE I KSIĘGOWOŚĆ – liczby nie mają przed nimi żadnych tajemnic! Poszczególne zespoły rozliczają KPI, dbają o relacje z bankami, pozyskują finansowanie konieczne do rozwoju firmy, zajmują się controllingiem i budżetowaniem oraz bieżącą obsługą faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych spływających nie tylko z Polski, ale także ze wszystkich naszych rynków.

PRAWNY – grupa prawników czuwa nad prawnym funkcjonowaniem naszej spółki, w tym zwłaszcza e-sklepu. W zakresie ich działań leży w szczególności opracowanie i weryfikowanie umów, regulaminów i innych dokumentów, które codziennie przewijają się przez naszą firmę.

ADMINISTRACJA - zajmuje się bieżącą obsługą biura, jak również obsługą floty samochodowej, bezpieczeństwa i porządku oraz koordynuje komunikację pomiędzy wszystkimi naszymi lokalizacjami (magazyn – studio – biura), a także nadzoruje całość korespondencji przychodzącej i wychodzącej.

Benefity

Ścieżka kariery

Od Specjalisty do Managera? Z nami wszystko jest możliwe, a ścieżka kariery jest przejrzysta. Zależy nam na Twoim rozwoju, dlatego możesz zmienić dział, zacząć pracować w innym obszarze lub rozwijać się w kierunku samodzielnego eksperta lub w kierunku managerskim. Wspieramy naszych pracowników podczas specjalistycznych szkoleń czy też w ramach Akademii Managera.

Jak możesz do nas dołączyć?

Szukamy osób, które podzielają nasze wartości oraz chcą się z nami rozwijać. Prześlij nam CV w odpowiedzi na naszą ofertę pracy. Jeśli aktualnie nic Cię nie zainteresowało, możesz przesłać CV do naszej bazy. W zależności od stanowiska przebieg rekrutacji może wyglądać nieco inaczej.

  • 1.
  • ANALIZA CV – wszystkie aplikacje zbieramy za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego, w którym każdy dokument, taki jak CV, list motywacyjny czy portfolio jest dokładnie przez nas analizowany pod kątem wymagań danego stanowiska oraz zgodności z przepisami RODO.
  • 2.
  • ZADANIA PROJEKTOWE - w przypadku stanowisk twórczych, takich jak Grafik lub Projektant, osoby, które zachwyciły nas swoim portfolio, zapraszane są do etapu, którym jest wykonanie dodatkowych zadań projektowych – tak, aby obustronnie móc się przekonać, czy do siebie pasujemy.
  • 3.
  • ROZMOWA REKRUTACYJNA - kolejny etap rekrutacji to rozmowa w siedzibie firmy, którą może poprzedzić krótki wywiad telefoniczny. W trakcie rozmowy możesz poznać więcej szczegółów dotyczących pracy na danym stanowisku oraz zdobyć dodatkowe informacje o naszych benefitach.
  • 4.
  • DODATKOWE ZADANIA I TESTY - w zależności od stanowiska możesz zostać poproszony również o wykonanie dodatkowych zadań typu case study, zadań w excelu lub w innych programach, które są niezbędne w pracy na danym stanowisku, lub też o wypełnienie testów osobowości. Na tym etapie weryfikujemy również znajomość wymaganych języków obcych.
  • 5.
  • OFERTA - kandydatowi, który pozytywnie przejdzie proces rekrutacji, składana jest oferta pracy. Twój przyszły przełożony opracuje dla Ciebie plan wdrożenia, który ułatwi zaaklimatyzowanie się w naszej firmie, dzięki czemu poruszanie się po firmie będzie dla Ciebie szybsze i łatwiejsze.

W którym obszarze chciałbyś się rozwijać?

Agnieszka,
Dział Zakupów

„Praca w answear.com daje mi ogromną satysfakcję. Lubię swój zawód, a angażujące projekty i codzienne spotkania z doświadczoną, uśmiechniętą ekipą pozwalają mi zdobywać nowe umiejętności i cały czas doskonalić już te nabyte.”